Hastalanmamak İçin

Sağlığın tanımını, sağlıklı olma halini, sağlığımızı koruma ve geliştirmenin belirleyenlerini, gereksinimlerimizi ve organizasyonunu değerlendirip yeni yüzyılı kurgulamak istiyoruz.

Hastalanırsak

Kendimizi hasta hissetmemizden başlayarak iyileşmek için yaptığımız/yaşadığımız “her şey” ve ʺnasıl olmalıʺ konularını tartışmak istiyoruz.

Sağlığın Cüzdanı

Sağlık harcamalarını, kaynaklarını konuşmak, gündelik yaşama ait örneklerden de yola çıkarak mevcut sağlık finansmanının fotoğrafını çekmek ve ne istediğimizi tarif etmek istiyoruz.

Sağlıkçılar

Sağlık emekçilerinin nasıl yetiştirildiklerini hangi koşullarda çalıştıklarını, eğitimlerini, sayılarını, niteliklerini, sorunlarını, ücretlerini, taleplerini tartışmak istiyoruz.

Pandemi Sonrası

Pandemi sonrasında ekonomiden eğitime, siyasal ve sosyal politikalardan sanata neler beklediğimizi tartışmak istiyoruz.

Salgınlar Çağı

Yeni ortaya çıkan veya yeniden önem kazanan hastalıklarla ilgili her şeyin sorulup deneyimlerin paylaşılması, güncel ve güvenilir bilimsel bilgilerin yalın bir dille aktarılmasını istiyoruz.

100 Yıldan Öğrendiklerimiz

100 yılda sağlık politikalarının nasıl dönüştüğünü, değerlendirmelerimizi, deneyimlerimizi paylaşarak nasıl bir sağlık sistemi tartışmasına kuvvetli bir zemin sunmak istiyoruz.