Eriş Bilaloğlu
Hekimler örgütlenmeye mesafeli mi?
Perşembe günü (2 Haziran) yapılan Forum içi toplantıda gündemlerden birisi hekim/sağlıkçı eylemlerinin bundan sonrasına, neler yapılabileceğine yönelikti. Burada yapılacak yorumlardan önce bir saptamaya dikkat çekmiştim, paylaşmak istedim.
Bayazıt İlhan
Gezi´nin güzelliği benzersizliğini koruyor
Gezi 2013 yazındaki haliyle değil ama değişik biçimlerde insanların özgürlük, adalet isteklerine, yaşam biçimine, emeğe, doğaya, şehre, ağaca, hayvana, börtü böceğe saygı taleplerine ışık tutmaya devam ediyor.
Eriş Bilaloğlu
Gezi davası kararı ʺForum Sağlık 2023´e ne söylüyor?ʺ
Gezi davası duruşmasında karar çıktı ve deyim yerindeyse ceza yağdı. 2022 Nisan ayında verilen bu kararın ʺhukukiʺ bir dayanağı olduğuna ʺinanmakʺ mümkün değil.
Eriş Bilaloğlu
seçmen tabanına ulaşmada sağlık (hizmetleri)
3 Nisan Pazar günü Macaristan seçimleri yapıldı, muhtemelen ʺherkes ders çıkardıʺ. Merve Kayaduvar´ın yer verdiği alıntıda seçmen tabanına ulaşma ... stratejilerine de vurgu var.
Yücel Demirer
‘Maskeden kurtulma’ maskesi…
Türkiye’de maskenin gerekli varlığı pandemi mücadelesinde geride kalmış hallerimizi de ifşa ediyor: Tam aşılı oranındaki düşüklüğe, test sayısının yetersizliğine, kapalı mekânlardaki havalandırma eksikliğine, fiziksel mesafe korumada duyarsızlığa ve daha nicesine ışık tutuyor.