seçmen tabanına ulaşmada sağlık (hizmetleri)

3 Nisan Pazar günü Macaristan seçimleri yapıldı, muhtemelen "herkes ders çıkardı". Merve Kayaduvar'ın yer verdiği alıntıda seçmen tabanına ulaşma ... stratejilerine de vurgu var.

Türkiye'de mevcut iktidarın seçmenlerden oy almasında sağlık alanında yaptıklarının çok önemli bir yeri olduğu söylenir. Söylemenin ötesinde memnuniyet oranlarıyla da desteklenir. Gerek Macaristan seçimleri gerekse de üç vakte kadar olması "beklenen" ve muhalefetin her koşulda (anti demokratik seçim yasaları dahil)hazır olduğunu belirttiği Türkiye seçimlerinin ana belirleyeni ne olacak? Seçmen sandığa giderken, oy kullanacağı "an"da neyi göz önüne alacak?..vd

Cümleyi Forum açısından kurarsak sağlık bütün içerisinde ne kadar bir "yer" işgal edecek?

Kuşkusuz bu Forum bir ana/seçime odaklı bir tartışmanın mecrası değil. Bununla beraber sağlıkta olabildiğince bütünlüklü, berrak ve üzerinde iyi düşünülmüş bir çerçevenin seçimlerde de sonrası için de güven verici olacağını sanıyorum. Ancak bu genel geçer (ve doğru) saptamanın stratejik karşılığı olmayabilir. Pandeminin yaşandığı bir dönemde/izleyerek yaşanacak seçimlerde sağlık (eğitim vb eklenebilir) başlığı hak ettiği yeri alabilecek mi?


Yorumları görüntülemek için giriş yapmalısınız.