Kamu Hastanelerinde Hekime Negatif Performans Dönemi Başlıyor!

Hangi memur bordrosundaki maaşının yarısını ek ödeme alabilmek için devlete borçlanıyor? Diye sorayım; cevap hekimler. Devlet 100 bin doktorun emeğine gözünü dikmiş durumda, yoksullaştılacak kamudan ayrılmaya zorluyor. Bize mecburi hizmet borçlusu, asistan yeter deniyor. Bedava sağlık bu kadar olur herhalde iktidara göre! 

Hani hekimler o kadar zorluyor ki ne şiddet umrunda iktidarın ne halkın sağlık hizmeti alamaması... Öyle ya özel hastane yatırımları boşa yapılmadı. Tüccar siyaset sağlığı ranta tahvil etmeye ant içmiş gibi! 

Haklı talebimiz olan Tek Kalemde Maaş’ı karşılamış gibi yapmak için Temmuz ayından itibaren tek bordro başlıyor! Yani yarısı emekliliğinize yansımasın diye iki parça halinde maaşımız şimdi tek kalemde ödenecek ancak yine de ek ödeme performans ödemesinden mahsup edilmeye devam edecek! 

Yani her ay 13 bin liradan fazla gelir elde etmek için insanlık dışı ölçekte performans sergileyecek olan hekimler en az 8 bin lira negatif performansı ödedikten sonra gelir elde etmeye başlayacaklar ve bu gelire hak kazanırsa da geliri %35 oranında gelir vergisi kesilecek! 

Temel maaş, ek ödeme, performans ödemesi falan paramparça ödemeler sayılığında sanılmasın ki toplamı yeterli bir miktara ulaşıyor. Toplamı 13 bin lira! 

Dört hekimden birini (27 bin) torpilli sözleşmeli kadro ile çalıştırabiliyorlar ama binlerce sözleşmeli yöneticiye 40 bin lira ödeyebiliyorlar ama hekimlere gelince 5 dakikada bir muayene, %35 vergi, şiddet, bedelsiz angarya nöbet, bitmeyen geçici görevler, heyetler, komisyonlar, öğle tatili bile olmaksızın çalıştırma, izin iptalleri, izinde tüm gelirinin yarısını kesme, ve daha neler nelerle hekimlere eziyet edilmekte; kamu hastaneleri hekimlere eziyet ederek gizlice çökertilmeye çalışılmaktadır.

Sağlık Bakanlığının hekimlere yaptığı eziyet bir halk sağlığı sorunudur!


 

Uzman hekime, nitelikli olarak yapılabilecek hekimliğin 5 katı işi yaptırmayı tüccarlık sananlar, bu tuzaklarının altında kalacaklar!


Yorumları görüntülemek için giriş yapmalısınız.