Bayazıt İlhan
Dr. Ergün Demir´e selam
Forum Sağlık 2023 kuruluşunda yer alanlardandı. Çok etkinliğimize katkı sağladı. En son Sağlık Hizmetlerinin Fiyatlandırılması ve Sağlık Hizmetlerine Etkileri oturumunda sunum yapmıştı. Hem bir araştırmacı hem de yaşamın ve mücadelenin içinde devrimci bir hekimdi.
Bayazıt İlhan
İktidar seçimlere giderken sağlıkta ne söylüyor?
Geçen hafta Adalet ve Kalkınma Partisi 2023 Seçim Beyannamesi´ni törenle sundu. “Türkiye Yüzyılı İçin Doğru Adımlar” başlığını taşıyan ʺprogramʺ bazı bölümleriyle, sanki 21 yıllık iktidar partisinin değil, iktidara yeni talip olmuş bir partinin programı olarak servis ediliyor.
Bayazıt İlhan
Malpraktis’te Güncel Düzenlemeler; Değişimin Nedeni ve Yönü-2
Forum Sağlık 2023’ün 21 Temmuz 2022’de gerçekleştirdiği Twitter Sohbet Odası etkinliğinde öne çıkanları aktardığım yazının devamıdır.
Bayazıt İlhan
Malpraktis’te Güncel Düzenlemeler; Değişimin Nedeni ve Yönü-1
Forum Sağlık 2023’ün 21 Temmuz 2022’de gerçekleştirdiği Twitter Sohbet Odası etkinliğinde öne çıkanları aktarmak istiyorum. Etkinlikte moderatörlüğü Dr. Naki Bulut, konuşmacılığı ise Av. Ziynet Özçelik yaptı. Katılımcılar da soru ve yorumlarıyla katkı verdiler. Tamamının kaydını Forum’un Twitter hesabında dinleyebilirsiniz
Naki Bulut
Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
Mesleki sorumluluk sigortasının, ortaya çıkan mesleki uygulama hataları ve zararlarını azaltmadığı, aksine artırabildiği bilimsel çalışmalarla gösterilmiştir.
Bayazıt İlhan
Sağlık harcamalarının çoğunun kamusal kaynaklı olmasını irdeleyelim mi?
Gülbiye Hocam Ali Rıza Hocam'ın yazısından sonra çok değerli bir konuyu tartışmaya açmış. Sağlık Bakanlığı verilerine göre de (orası da TÜİK'i kaynak gösteriyor) Türkiye özel sağlık harcamalarının düşük olduğu, sağlığın büyük oranda kamusal kaynaklarla finanse edildiği bir ülke.