Cem Kılınç
SMA’lı Çocukla Dayanışmak
İnsanlık mağaralara yaptığı çizimlerle kendini anlatmaya başladığından beri derdini döküyor kardeşlerine. İdeolojilerse imgelerle dolu bir dert dökümü ve mücadele dili biraz, kimine manipülasyon sanatı.
Cem Kılınç
İlaçta Koca Koca Yalanlar
Fatih Altaylı bayram günü Sağlık Bakanı Koca ile görüştüğünü dile getirerek bakanın ağzından bir takım sözler aktardığı yazısında şöyle diyordu :
Cem Kılınç
İlaca Gelen ʺZamʺ
Geçtiğimiz hafta, bayram önü KHK´sıyla normalde her sene Şubat ayında belirlenen ilaçta Euro kuru ilk defa Temmuz ayında da bir kere daha güncellenerek ilaç fiyatlarında %25 artış oldu. Eczacılar ve meslek odaları ise bir süredir ilaca zam yerine 13 yıldır güncellenmeyen ilaç fiyat kararnamesinin güncellenmesini istiyordu.
Hastaya hayati risk altında olduğunu açıklama sorunu
Bir tez öğrencim tarafından yapılan asistan hekim araştırmasında asistan hekimler hastayla iletişim ve hayati risk içeren bir tanıyı açıklama konusunda hiç eğitim almadıklarını, bu konuda çok zorlandıklarını ve nasıl yapacaklarını bilmediklerini ifade etmişlerdi.
İnci Özgür İlhan
Ruhsal Bozukluklarda Damgalama Sorunu
Ben bir üniversite hastanesinde ruh hekimiyim. İşimi severek yapıyorum. Ben gerçekten çok üzülmüş ve kızmış olmasam birazdan anlatacaklarımı yazmamayı tercih ederdim.
Akif Seval
Üç hastane büyüklüğünde acil servis
Yanlış hatırlamıyorsam 2018 yılında okuduğum bir haberde bir şehir hastanesinin bünyesinde 290 yataklı, 50 poliklinik odalı, içinde 7 golf arabası ile hizmet verilecek 3 hastane büyüklüğünde -şüphesiz, helikopter pistleri de eksik olmayan- bir acil servisin açılacağı yazılmıştı.
Özgür Erbaş
Bir soru daha sorabilmeyi isteriz
Hasta veya hasta yakını olarak beni en çok zorlayan bir soru daha sorabilir olup olmadığım. Çoğunluğu tıbbi terimlerle dolu bir bilgi verildiğinde anlamıyorum doğal olarak.