ForumSağlık2023

Sağlık Hizmeti Alanlar Ve Sağlık Hizmeti Sunanlar

Hastalanırsak

Sağlık hizmeti almak ta sağlık hizmetini sunmakta çok zorlaştı son yıllarda. Hastaneler yapıları gereği (aslında bir bebeğin doğuşu gibi çok güzel şeylere de vesile olsa da) insanların çok hoşlanmadığı, bulunmaktan rahatsız olduğu ortamlar. Ve son yıllarda gerek fiziksel yapıları        - otelcilik hizmetleri ile süslenmeye çalışılsa da-  gerekse sistemsel sorunlar ile çalışanlarında çok mutsuz olduğu, işini mesleğini yapmakta zorlandığı ortamlara dönüştü. 

Hizmet verenin memnuniyetsizliği hizmet alanın  memnuniyetsizliği ile birleşti. Buda hastaneleri çalışması zor alanlar olarak gündeme taşımakta.  Sağlık hizmetini verenler ve alanlar ne istiyor.... Nelerin değişmesi onlara  iyi gelecek, Hastanelerin otelcilik hizmeti vermesi, AVM lere dönüşmesi, mega boyutlara ulaşması şuana kadar iki grubuda memnun etmedi görünüyor.Onları nelerin mutlu  edeceğini,ne istediklerini daha açıkça ifade etmeleri  sağlanmalı.   Toplum olarak bu beklenti ve istekleri olabilirlik düzeyi nedir? sorulmalı belkide.Çok zor şeyler mi istiyor sağlık çalışanları ve sağlık hizmeti alanlar?

Ben bir sağlık çalışanı olarak , çalışma koşullarımın bir standardı olsun istiyorum, benim çalıştığım sistem ile ekranlarda anlatılan çalışma şartları aynı olsun istiyorum.Hastanelerin fiziksel koşuları çalışanların  ve /veya meslek örgütlerinin de fikri alınarak oluşturulsun istiyorum. Listem bu şekilde devam ediyor.....ben biliyorum ki benim şartlarım iyileştikçe daha iyi bir  hizmet verebileceğim

 Bizler  sağlık çalışanları olarak çok küçük şeylerle mutlu olabilen ve bunu da çevremize yansıtabilen bir ekibiz...

Acaba hizmet alanlar neler istiyor?

 

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.