ForumSağlık2023

"barınma sorunu barınma sorunu mudur?"

Sağlıkçılar

Yukarıdaki başlıktaki yazısını 2021 Eylül'de yazmış -aynı zamanda forum katılımcımız- Önder Algedik ... şöyle demiş: "Barınma sorunu bir barınma sorunu değil. Bir gençlik politikası sorunu, bir eğitim sorunu, bir sermaye transferi sorunu ve bir ücretsiz eğitim hakkı tartışması. Barınma sorunu barınma sorunundan fazlasıdır, gençliğin var olma, varlık olma, tanınma sorununun bir parçasıdır sadece. Barınma sorunu, gençlerden bu ülkenin kaynaklarının saklanmasıdır. Çözümü de siyaset üretmeyecek ama gençlik siyasete ürettirecek gibi görünüyor."

Forum katılımcısı/Hacettepe Tıp öğrencisi Kadriye Admış'ın paylaşımında barınma sorununa beslenmeyi de eklemiş olması gerçekten de her anlamda bütünlüklü bir yaklaşımın zorunluluğunu söylüyor. Gençlik ve Spor Bakanı ise ''Yurt kapasitesi bugün itibarıyla 800 binin üstüne çıkmış bulunuyor. Cumhuriyet tarihinin en yüksek kapasitesini yeni rakamlarla egale etmeye devam edeceğiz." açıklamalarıyla meseleyi nicelik/sayılara daraltıp politikasını somutlamış oluyor.

Her yıl bu aylarda alevlenen "yapısal" bir soruna hemen/günlük çözüm bulmak :)  ... Forumu aşar ama Önder'in işaret ettiği kesişim alanlarını gören bir tartışmayla gençlerin/gençliğin müdahilliği çözümün anahtarını sunabilir.

https://www.gazeteduvar.com.tr/barinma-sorunu-barinma-sorunu-mudur-makale-1536370

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.