ForumSağlık2023

"Onkoloji Hastanesi Kapatılmasın" platformu

Hastalanırsak

Şehir hastaneleri gerekçe gösterilerek hastane kapatma hazırlıkları devam ediyor.

Etlik Şehir Hastanesi nedeniyle kapatılacak hastaneler arasında Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi de var. 

Bu hastanemizi korumak için hastane çevresinde yaşayan yurttaşlarımızın girişimiyle "Onkoloji Hastanesi Kapatılmasın Platformu" adında platform kuruldu. Son toplantılarına Hastanemi Açın Platformu adına ben de katıldım. Hastanemi Açın Platformu içinde Ankara'nın her alanda örgütlü 122 kurumu var ve bu girişime destek veriyor. Onkoloji Hastanesi Kapatılmasın Platformu sosyal medya hesaplarıyla, imza kampanyası ve değişik etkinlikleriyle sesini duyurmaya çalışıyor. Aşağıdaki linkten kampanyaya imza vermek mümkün.

Ankara Onkoloji Hastanesi özellikle kanser hastalarımız için çok önemli bir tanı, tedavi ve takip merkezidir. Sadece Ankara değil tüm Türkiye'den hastalarımız burada nitelikli tedavi olanaklarına sahiptir. Kapatılmamalıdır!

https://chng.it/8gGwcSJQ

Yorumlar

Bilkent Şehir Hastanesi için altı hastane kapatıldı. Ankara Numune Hastanesi: Bir bölümüne İl Halk Sağlığı Müdürlüğü taşındı, bir bloğunun bir katı pandeminin yoğun dönemlerinde yoğun bakım servisine dönüştürülmüştü, şimdi o bloğun sadece giriş katı COVID aşı merkezi olarak kullanılıyor. Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi: Boş duruyor. Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Boş duruyor. Zekai Tahir Burak Doğumevi: Bir dönem Çin'den gelen yurttaşların karantinası için kullanıldı, halen Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bazı birimlerince kısmen kullanılıyor. Ankara Fizik Tedavi Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Boş duruyor. Dışkapı Çocuk Hastanesi: Uzun dönem boş durdu, pandeminin yoğun dönemlerinde bir bölümü Dışkapı Hastanesi'nin COVID kliniği olarak kullanıldı. Ne yazık ki bu hastanelerin hiçbiri özellikle pandemi döneminde çok ihtiyaç olmasına rağmen, halen de çok ihtiyaç var, tam olarak açılmadılar. Boş duranlar çürümeye terk edilmiş durumdalar.

Hocam Bilkent Şehir Hastanesi için kapatılan hastanelerin binalarının şuanki durumu nedir? O binalar boş mu duruyor yoksa pandemide sağlık hizmetleri amacıyla kullanıldı mı?

Yorum Ekle

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.